Aj seniori majú záujem vzdelávať sa!

9. októbra 2023

Pri príležitosti októbra – mesiaca úcty k starším pripravili pre seniorov špeciálne akcie aj Regionálne centrá MIRRI SR v niekoľkých krajských mestách. Po tohtotýždňových akciách v Trnave a Bratislave sa uskutočnia ďalšie v Trenčíne (11.10.2023), Žiline (13.10.2023), Košiciach (19.10.2023), Prešove (20. 10.2023), Nitre (26.10.2023) a v Banskej Bystrici (30.10.2023).

Počas týchto akcií sa mali príležitosť predstaviť viaceré organizácie a projekty, ktoré seniorom pomáhajú zorientovať sa v digitálnej dobe. Jedným z nich bol aj projekt Digitálny klub. Práve vďaka tomuto projektu získajú seniori bezplatný prístup k vzdelávacím videám, ktoré zvýšia ich digitálne zručnosti.

O Digitálny klub bol počas uplynulých akcií veľký záujem z radov seniorov. Desiatky seniorov prišli a absolvovali krátky test, ktorý im ukázal, aké vedomosti majú z oblasti digitálnych technológií. Vďaka registrácii automaticky získali aj prístupy do bezplatnej vzdelávacej platformy a teda im už nič nebráni v tom, aby sa vzdelávali aj sami – online a v pohodlí domova.

Seniori si môžu otestovať úroveň svojich digitálnych zručností prostredníctvom jednoduchého testu na www.digitalnyklub.sk.
Desiatky seniorov prišli, aby sa vzdelávali v oblasti digitálnych zručností.

Digitálne technológie / špecializácia

  • Digitálne zručnosti


Úroveň digitálnych zručností

  • Základné


Geografický rozsah - krajina

  • Slovensko


Typ iniciatívy

Národná iniciatíva


Sledujte nás

Mohlo by Vás zaujímať