Internet vecí a digitálne interaktívne inteligentné priestory – digitálna letná škola EIT EIT

29. apríla 2023

S nárastom a pokrokom internetu vecí sa naše prostredie čoraz viac obohacuje digitálnymi zariadeniami, ktoré sa priťahujú do nášho fyzického priestoru a objektov. Súčasné trendy a prognózy naznačujú, že do roku 2030 sa celosvetovo bude používať približne 50 miliárd zariadení internetu vecí. Pri vytváraní tejto prepojenej siete vecí sa naše priestory stávajú „inteligentnými“ v tom, že reagujú a prispôsobujú rôznym faktorom, ktoré umožňujú nové interaktívne aplikácie a zlepšujú kvalitu života v rôznych oblastiach.

Tento program digitálnej letnej školy EIT sa uskutoční v Miláne (Taliansko) od 10. do 21. júla 2023. Bude sa vyučovať v angličtine prostredníctvom kombinácie prednášok, prezentácií prípadových štúdií, demonštrácií v reálnych inštaláciách inteligentných priestorov v Polytechike v Miláne, priemyselných priestorov a terapeutických centier. Okrem toho budú musieť účastníci spolupracovať aj na navrhovaní projektov a plánovaní podnikania, ako aj na činnostiach zameraných na budovanie tímov. Predbežný harmonogram 12-dňového programu je k dispozícii na konzultáciu.

Tento program je otvorený pre mladých odborníkov, ako aj bakalárskeho magisterského štúdia doktorandov, ktorí sa zaujímajú o vznikajúce digitálne technológie a ich podnikateľské využitie. Cieľom tohto programu je umožniť im stať sa inovátormi v oblasti digitálnych interaktívnych inteligentných priestorov ako dizajnéri, vývojári alebo projektoví manažéri v startupoch alebo väčších spoločnostiach. Tento program sa zameriava na podnikateľskú inováciu a podnikanie a nevyžaduje si technické pozadie alebo kódovanie poznatkov. 

Digitálna technológia/špecializácia

  • Internet vecí


Úroveň digitálnych zručností

  • Stredné
  • Pokročilý


Geographic Scope - Country

  • Taliansko


Druh iniciatívy

Medzinárodná iniciatíva


Cieľové skupiny

  • Digitálne zručnosti pre pracovnú silu.


Industry - Field of Education and Training


Cieľový jazyk


Cieľová skupina


Typology of training opportunities

Kurz


Vzdelávacia aktivita

laboratórium/simulácia/praktická práca na kurzoch


Typ hodnotenia


Trvanie odbornej prípravy

Skoro 1 týždeň


Is this course free

No


Is the certificate/credential free

No


Typ záznamu o výcviku

Jediná ponuka


Training Start date


Úsilie

Plný pracovný čas


Ponúkané prihlasovacie údaje

Vzdelávacia aktivita


Self-paced course

No


Sledujte nás

Mohlo by Vás zaujímať