Cisco ponúka nástroje pre učenie na diaľku

posted in: Aktivity | 0
Aktualizované 31.3.2020, 10:46

Cisco Systems

Spoločnosť Cisco Systems Slovakia prichádza na pomoc školám pri riešení dopadu koronavírusu na výchovno-vzdelávací proces a pre učiteľov fyzicky izolovaných od žiakov ponúka efektívnu možnosť učiť žiakov na diaľku cez Cisco Webex. Celosvetovo ide o najviac využívaný konferenčný systém. Účastník konferencie môže komfortne pracovať na PC, notebooku, tablete, alebo pohybovať sa s mobilom, pritom nezáleží na operačnom systéme a stačí mu webový prehliadač a pripojenie na Internet.

Spoločnosť Cisco a jej technológie stáli na Slovensku pri vybudovaní Národnej teleprezenčnej infraštruktúry na verejných vysokých školách, v rezorte školstva a inštitútoch Slovenskej akadémie vied, ktorá prostredníctvom desiatok špeciálne upravených miestností umožňuje video-konferečné stretnutia a vzdelávanie najvyššej kvality.

Cisco stojí aj za podporou úspešného programu Sieťové akadémie na Slovensku (Cisco Networking Academy). V tomto programe bolo za 20 rokov pôsobenia zapojených vyše 50 000 žiakov a študentov a vzniklo takmer 90 akadémií s bohatým programom na stredných a vysokých školách. Absolventi Sieťových akadémií podporovaných spoločnosťou a technológiami Cisco získavajú priemyselné certifikáty, ktoré im otvárajú dvere pre perspektívne uplatnenie v praxi. Okrem sieťových kurzov Sieťové akadémie na Slovensku poskytujú aj vzdelávanie v oblasti Internetu vecí, Programátorské kurzy, kurzy pre IT administrátorov a kybernetickú bezpečnosť.

Cisco Webex Meetings pre učenie na diaľku

Spoločnosť Cisco mimoriadne v dobe krízy, do konca školského roka 2019/20, umožňuje každej škole získať a používať bezplatne licenciu Cisco Webex Meetings, ktorú môže využívať celý učiteľský zbor školy pre učenie na diaľku. Licencia je potrebná len na strane školy, ktorej učitelia budú prostredníctvom Cisco Webex Meetings poskytovať hodiny vyučovania. Žiaci sa doma registrovať nemusia, pričom je dôležité, aby im rodičia umožnili pracovať doma na nejakom koncovom zariadení (PC, notebook, tablet, mobil).

Ako škola získa licenciu Cisco Webex Meetings

Zástupca školy v mene školy kontaktuje spoločnosť Cisco na e-mailovú adresu webexdoskoly@sk.ibm.com , ktorá pre celú školu vygeneruje jedinú tzv. korporátnu licenciu, k čomu poskytneme školenia a podporu.

Jednotlivci môžu tiež požiadať o licenciu zdarma, avšak takto by v škole musel žiadať a čakať na licenciu zvlášť každý učiteľ. Tento spôsob je teda vhodný napríklad, ak sa pre učenie na diaľku nerozhodne celá škola, ale len vybraný učiteľ, alebo učitelia medzi sebou a tak jeden z nich môže požiadať o vygenerovanie dočasnej licencie na emailovú adresu webexsk@cisco.com alebo na https://cart.webex.com/sign-up-webex .

Začíname s Webex Meetings vzdelávanie na diaľku
Doplňujúce zdroje (v anglickom jazyku)
Pravidelné webináre pre školy

Každý týždeň spúšťame Webináre pre školy a ich učiteľov pre okamžitý prístup v príslušnom čase kliknite na link:

Oficiálna podpora
  • Kontakt pre námety a úpravu tejto stránky: tajomnik@digitalnakoalicia.sk .