itStep Bratislava s.r.o.

30. novembra 2021

Adresa

Tomášikova 23, 821 01 Bratislava
821 01 Bratislava
Slovenská republika

Kontakt

Jana Palúchová

E:   paluchova_j@itstep.org

W: https://bratislava.itstep.org

Záväzky a stav plnenia:

Zriadenie centier pre digitálne vzdelávanie v rôznych mestách Slovenska v spolupráci s Vládou Slovenskej republiky 
Digitalizácia komplexne mení našu spoločnosť a ekonomiku. Aby sme boli schopní aktívne vytvárať svoju budúcnosť, musíme, predovšetkým, poskytnúť mladým ľuďom dneška schopnosti zajtrajška. To je dôvod, pre ktorý ITStep Academy Bratislava pod patronátom Vlády Slovenskej republiky prichádza s iniciatívou otvoriť centrá pre digitálne vzdelávanie naprieč Slovenskom. V týchto centrách sa študenti, spolu so svojou triedou a taktiež po škole, zoznámia s digitálnou technológiou hravou formou pod vedením nezávislých a odborných učiteľov. Ponuka je pre školy bezplatná.

Školenie primerané veku, ktoré sa zameriava na spoluprácu a komunikáciu, prebúdza zvedavosť, umožňuje stať sa kreatívnymi, kritickými a zodpovednými tvorcami nových digitálnych príležitostí. Učitelia sú zároveň školení tak, aby spolu so študentmi mohli kreatívne využívať digitálne pomôcky na vyučovanie. Program je pre žiakov od 3. do 9. triedy a umožňuje rovnakú príležitosť začať s vyučovaním pre chlapcov aj dievčatá zo všetkých typov škôl.

IT Triedy pre Školy
Školy naplánujú 45-minútové lekcie informatiky, ktoré sa uskutočňujú v centrách Akadémie. S pomocou lektorov Akadémie sa vyučujú základy Robotiky, Kódovania, Počítačovej grafiky a iné. Tieto lekcie poskytnú žiakom základné vedomosti z digitálneho sveta a pomôžu študentom odhaliť ich talenty a kreativitu.

Kategória Ktorej Záväzok Prispeje K Zvýšeniu Digitálnych Zručností:Občania (Občania), Pracovná sila (Pracovná sila), IKT špecialisti (IKT špecialisti), Vzdelávanie (Vzdelávanie) 
Kvantifikácia Záväzku (Cieľová Skupina, Dopad)Program je pre žiakov od 3. do 9. triedy a umožňuje rovnakú príležitosť začať s vyučovaním pre chlapcov aj dievčatá zo všetkých typov škôl. Zároveň sú školení aj učitelia tak, aby spolu so študentmi mohli kreatívne využívať digitálne pomôcky na vyučovanie. IT lekcie poskytnú žiakom základné vedomosti z digitálneho sveta a pomôžu študentom odhaliť ich talenty a kreativitu..  
Odhad Dopadu Zrealizovaného ZáväzkuPočas kurzov pre základné školy v pobočkách Akadémie žiaci odhalia svoje talenty pre predmety, ktoré súvisia s IT. Budúci Iloni Muskovia a Markovia Zukerbergovia môžu v tejto chvíli žiť na Slovensku. Všetko, čo potrebujú, je len trochu dobre načasovanej pomoci, aby si uvedomili vlastný potenciál a genialitu. Sériou minitestov Akadémia vyberie najtalentovanejších žiakov a ponúkne im bezplatné Pokročilé IT Vzdelávanie v Junior Akadémii. ITStep Academy spolu so slovenskou vládou garantujú ich bezplatné vzdelávanie.  
Geografický Dopad Zrealizovaného ZáväzkuSlovakia 
Je Záväzok Podporovaný Z Verejných FinanciíNie 
Popíšte Zdroj Verejných Financií 
Predpokladaný Začiatok Realizácie Záväzku01-09-2018 
Predpokladaný Datum Ukončenia Realizácie Záväzku31-12-2025 
Míľniky A Popis Realizácie Záväzku
Prebieha komunikácia s Vládou SR.

Stav plnenia k 2019 – 75% plnený priebežne.

National Coalition member

Yes


Organization category

  • Podnik/priemysel


Cieľové skupiny

  • Digitálne zručnosti pre všetkých


Digitálna technológia/špecializácia

  • Digitálne zručnosti


Geographic Scope - Country

  • Slovensko


Industry - Field of Education and Training

  • Generic programmes and qualifications not further defined


Sledujte nás

Mohlo by Vás zaujímať