Skolasajf – Malta

16. marca 2023

Skolasajf poskytuje deťom vo veku od 3 do 16 rokov príležitosť zapojiť sa počas letných mesiacov do série kultúrnych, umeleckých a fyzických aktivít a exponátov.

Ide o výzvu pre všetkých, aby spojili sily v záujme zdravého životného prostredia a spoločnosti. Je to aj príležitosť inšpirovať deti, aby boli občanmi, ktorí sa starajú o ich komunitu a životné prostredie, v ktorom žijú.

Podrobnosti o tomto programe

Službu Skolasajf poskytujú štátne základné školy a päť zdrojových centier okolo Malty a Gozo. Trvá osem týždňov od pondelka do piatka.  Skolasajf sa stal každoročným menovaním. Na základe programu neformálnych aktivít sa Skolasajf dostáva k deťom, ktoré navštevujú štátne, nezávislé a cirkevné školy. Služba sa poskytuje v bežných školách.

Tento rok nadácia eSkills Malta spolupracovala s Data Science Malta a Nadáciou pre vzdelávacie služby (FES) pri poskytovaní zábavných robotických stretnutí 30 centrám SkolaSajf.   

Nadácia chápe, že robotika je témou, ktorá v konečnom dôsledku ponúka príležitosti na začlenenie detí do zložitých tém, ako je programovanie a inžinierstvo; ale spôsobom, ktorý je zábavný a interaktívny.  Robotika je zábavným úvodom do programovania a je vynikajúcou zručnosťou pre budúci kariérny rozvoj. Robotika pomáha deťom pri riešení problémov, podporuje ich zvedavosť a tvorivosť a pripravuje ich na technologickú budúcnosť.

Prečo je to osvedčený postup? 

Iniciatíva SkolaSajf je vďaka tomuto prístupu tak úspešná. Skolasajf sa ponúka 5 dní v týždni v 57 centrách na Malte a na ostrove Gozo, kde 36 z týchto centier poskytuje skorú ráno a popoludní predĺženú službu hodín výlučne pre pracujúcich rodičov.

Služba sa poskytuje aj v piatich informačných centrách, ktoré navštevujú študenti so zdravotným postihnutím. Táto iniciatíva je ďalším krokom k tomu, aby rodičia mohli lepšie riadiť svoje pracovné záväzky.

Na plnenie úloh regionálnych koordinátorov, koordinátorov centier, pracovníkov na podporu detí a pracovníkov v oblasti športu je potrebných 2232 pracovníkov. Pracovníci Skolasajfa sú nápomocní pri koordinácii centier a vykonávaní programu Skolasajf. Program dopĺňa aj spolupráca viacerých partnerov, ktorí cenným spôsobom prispievajú k zlepšeniu vzdelávacích príležitostí poskytovaných študentom. 

Digitálna technológia/špecializácia

  • Softvér
  • Vývoj webu
  • Digitálne zručnosti


Úroveň digitálnych zručností

  • Základné


Geographic Scope - Country

  • Malta


Druh iniciatívy

Národná iniciatíva


Cieľové skupiny

  • Digitálne zručnosti vo vzdelávaní.
  • Digitálne zručnosti pre všetkých


Start date


End date


Industry - Field of Education and Training

  • Generic programmes and qualifications not further defined


Type of Funding

Verejné


Organization


Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/a/4/a4736f24-f9a8-4e3f-9cfb-4328af743c17/digitalnakoalicia.sk/web/wp-content/plugins/ds_post_types_2.0.8/src/Edsjp/Field/Theme/Image.php on line 16

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/a/4/a4736f24-f9a8-4e3f-9cfb-4328af743c17/digitalnakoalicia.sk/web/wp-content/plugins/ds_post_types_2.0.8/src/Edsjp/Field/Theme/Image.php on line 17

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /data/a/4/a4736f24-f9a8-4e3f-9cfb-4328af743c17/digitalnakoalicia.sk/web/wp-content/plugins/ds_post_types_2.0.8/src/Edsjp/Field/Theme/Image.php on line 17

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/a/4/a4736f24-f9a8-4e3f-9cfb-4328af743c17/digitalnakoalicia.sk/web/wp-content/plugins/ds_post_types_2.0.8/src/Edsjp/Field/Theme/Image.php on line 18

Still image

Sledujte nás

Mohlo by Vás zaujímať