Kritické myslenie nikdy nebolo také kritické. Ako odlišujeme fakty od názorov, keď existuje toľko nepresných materiálov online? Čo je pravda? Čo presne sú dezinformácie? Tieto podcasty, ktoré ponúka OECD, vám pomôžu odpovedať na tieto otázky a mnohé ďalšie.
Vzdelávanie nám môže pomôcť pochopiť, ako preskúmať naše zdroje, klásť objasňujúce otázky a pochopiť, ako algoritmy ovplyvňujú informácie, ktoré dostávame prostredníctvom vzdelávania. Keďže ani jedno z nich sa nemusí vyučovať v triedach počítačových vied založených na STEM, digitálne médiá a algoritmická gramotnosť sa môžu do učebných osnov neúnavne začleniť.
Diskutujú o tom: Kara Brissin-Boivin, riaditeľka výskumu Mediasmarts, kanadské centrum pre digitálnu a mediálnu gramotnosť, a autorka nedávneho pracovného dokumentu o digitálnej mediálnej gramotnosti, analytik OECD Jordan Hill. Budú hovoriť o tom, čo by kritické myslenie v dvadsiatom prvom storočí malo znamenať.
Séria OECD Podcast
OECD pripravila sériu krátkych podcastov s cieľom diskutovať o tom, ako môžeme pomôcť formovať lepšie politiky v záujme lepšieho života. Každá časť, ktorá bude trvať približne 15 minút, sa stretne s OECD a externými odborníkmi, aby diskutovali o nerovnostiach a inkluzívnom raste, digitálnej transformácii, sociálnej zmene, životnom prostredí, medzinárodnej spolupráci a ďalších.