Pracuj v perspektívnom odvetví

9. októbra 2023

V súčasnej dobe sa technologický pokrok stáva hnacou silou spoločenského vývoja a je dôležité zamerať sa na perspektívne odvetvia. IT sektor je bez debaty jedným z nich. Pracovať v tomto dynamickom a rýchlo sa rozvíjajúcom odvetví prináša množstvo výhod, ktoré ovplyvňujú nielen profesionálny, ale aj osobný život jednotlivca.

Jedným z najzrejmejších benefitov je finančná stabilita. IT profesionáli majú tendenciu zarábať nadpriemerné mzdy, pretože ich schopnosti a vedomosti sú v dnešnej digitálnej dobe neoceniteľné. Práca v IT sektore často otvára dvere k lukratívnym pracovným pozíciám a zaujímavým projektom, čo poskytuje stabilný základ pre budúcnosť.

Okrem toho, IT ponúka neustále príležitosti na vzdelávanie a rast. Odvetvie sa neustále mení a inovuje, čo znamená, že pracovníci majú šancu udržať si svoje zručnosti na špičkovej úrovni. Vďaka rozmanitým možnostiam vzdelávania a certifikáciám môžu jednotlivci neustále rozširovať svoje znalosti a prispôsobovať sa novým technologickým trendom.

Flexibilita je ďalšou výraznou výhodou. Mnoho IT profesionálov môže pracovať z domova alebo si zvoliť nekonvenčné pracovné časy. Táto sloboda umožňuje lepšiu rovnováhu medzi pracovným a osobným životom, čo je v dnešnej rýchlo sa meniacej spoločnosti kľúčovým faktorom pre dobre žijúci život.

Pracovať v IT sektore tiež znamená byť súčasťou inovácií, ktoré menia svet. Tí, ktorí pôsobia v tomto odvetví, majú možnosť aktívne prispievať k technologickému rozvoju a vytvárať riešenia, ktoré ovplyvňujú každodenný život miliónov ľudí.

Svoje o tom vie aj naša absolventka Radka:

„Kritériá výberu boli jasné. Túžila som po mentálne stimulujúcej práci. Chcela som prácu, ktorá ma bude navždy motivovať a podnecovať k ďalšiemu rozvoju. Túžila som mať možnosť pracovať z milovanej Malorky a zároveň mať kariérnu flexibilitu. Výsledok rovnice prišiel počas čítania knihy Zločiny budúcnosti, kde autor Marc Goodman hovorí: „Ak ovládate kód, ovládate svet. Toto je budúcnosť, ktorá nás čaká.” Vtedy som si povedala, že aj ja chcem byť toho súčasťou. Znalosť základov IT dnes už patrí k štandardným požiadavkám dobre platenej práce.“

O tom, čo môžu mať spoločné nomádsky život, medzinárodné vzťahy, jachty a temperament z Čiernej Hory, si prečítaj v príbehu Radky, absolventky vzdelávacieho programu Java Developer Junior od IT v kurze.

Absolventka Radka

Práca v perspektívnom odvetví, akým je IT sektor, nie je len o zárobku. Je to o rozvoji, možnostiach a príležitostiach, ktoré prináša. Pre tých, ktorí sú ochotní prijať výzvy a učiť sa, IT sektor ponúka cestu k dlhodobej a uspokojivej kariére.

Ak chceš aj Ty zmeniť svoj príbeh, pridaj sa k IT v kurze. Máš pochybnosti, či na to máš? Otestuj sa svoje predpoklady pre prácu v IT.

Digitálne technológie / špecializácia

  • Digitálne zručnosti


Úroveň digitálnych zručností

  • Základné
  • Stredné
  • Pokročilý


Geografický rozsah - krajina

  • Európska únia


Typ iniciatívy

Národná iniciatíva


Sledujte nás

Mohlo by Vás zaujímať