IT fitness test – overte si svoje digitálne zručnosti online

19. marca 2020

Aktualizované 19.3.2020, 13:58

IT fitness test – overte svoje digitálne zručnosti online

IT fitness test je najrozsiahlejší a zdarma dostupný test IT zručností na Slovensku. V roku 2019 sa do neho zapojilo 25-tisíc žiakov, študentov a učiteľov zo základných, stredných a vysokých škôl, ale aj zvedavcov, ktorí si chceli preveriť svoje digitálne zručnosti. Najmladšími účastníkmi sa stali 3 dievčatá a 7 chlapcov vo veku 7 rokov, najstarším účastníkom bol 70-ročný muž. Počas ôsmich ročníkov sa do IT fitness testovania spolu zapojilo viac ako 200-tisíc ľudí. IT fitness test pozostáva z dvoch verzií. Prvá je určená pre vekovú kategóriu žiakov do 15 rokov, do ktorej sa v roku 2019 zapojili žiaci na 496 školách. Druhú, náročnejšiu verziu testu, určenú pre vekovú kategóriu 15+ vypĺňali žiaci a študenti na 305 školách z celého Slovenska. Náročnejšia verzia je určená aj pre všetkých učiteľov, pedagógov a kohokoľvek, kto má záujem. Urobte si o IT fitness teste predstavu a prečítajte si záverečnú správu z IT fitness testu v roku 2019.

Partneri

Hlavným partnerom v roku 2020 sa stala spoločnosť Huawei Technologies (Slovakia), s.r.o.

Registrácia

IT fitness test je voľne dostupný. Pred začiatkom testovania je potrebné sa zaregistrovať. Ak už máte účet z predchádzajúcich ročníkov, môžete sa prihlásiť ním. Registrácia je dôležitá aj preto, že po otestovaní dostanete na zadanú emailovú adresu doručený personalizovaný certifikát s hodnotením vašich digitálnych zručností pre vybrané oblasti, aby ste vedeli, v čom máte rezervy.

Okamžitý prístup

K dispozícii vám je IT fitness test, ktorým prešli viaceré školy v období máj-júl 2019. Na konci apríla 2020 pripravíme nový test aj s možnosťou získať online certifikát:

Oficiálna podpora
  • Kontakt pre médiá: info@eskills.sk, itas@itas.sk
  • Kontakt pre úpravu tejto stránky na WEB Digitálnej koalície: tajomnik@digitalnakoalicia.sk .

 

 

Sledujte nás

Mohlo by Vás zaujímať