Tábor Zvedaví vedci

28. februára 2023

Tábor Zvedaví vedci je unikátnou príležitosťou pre deti vo veku od 9 do 12 rokov objavovať svet vedy a techniky. Je to sedemdňový tábor, kde sa deti môžu zapojiť do rôznych experimentov a aktivít, ktoré ich naučia viac o vede a technike a pomôžu im rozvíjať kreativitu, vynaliezavosť a logické myslenie.

Tábor sa koná každoročne v lete na rôznych lokalitách v Slovenskej republike. Deti majú možnosť prespať v prírode a zažiť množstvo zábavy a dobrodružstiev. Organizátori tábora sa snažia zabezpečiť, aby všetky aktivity boli zaujímavé a prispôsobené veku detí. Každý deň sa deti zapájajú do nových experimentov a hier, ktoré sú spojené s rôznymi vedeckými oblasťami.

Program tábora je zameraný na to, aby deti získali základné znalosti z oblastí ako je fyzika, chémia, biológia a technika. Deti sa učia ako fungujú rôzne zariadenia a technológie, ako sa vykonávajú merania, ako vyrábať jednoduché stroje a ako riešiť rôzne problémy pomocou logického myslenia. Okrem toho sa deti učia spolupracovať v tíme, komunikovať s ostatnými a vyjadrovať svoje myšlienky a nápady.

Jednou z najobľúbenejších aktivít na tábore sú robotické workshopy, kde deti môžu programovať a ovládať roboty. Deti sa tiež učia vyrábať jednoduché modely z lega a iných stavebníc, ktoré následne testujú a vylepšujú. Tí, ktorí majú radi prírodu, sa môžu zúčastniť biologických aktivít, ako napríklad sledovanie zvierat v prírode alebo výskum mikroskopom.

Zvedaví vedci sú vedení skúsenými a kvalifikovanými lektormi, ktorí sa venujú vede a technike už mnoho rokov. Tábor ponúka aj možnosť pridať sa k tímom, ktoré sú zamerané na konkrétne vedecké oblasti, ako napríklad robotiku alebo biológiu. Deti tak majú možnosť zapojiť sa do hlbšieho výskumu a rozvinúť svoje záujmy.

Viac o tábore od Amavet: https://zvedavivedci.sk/

Cieľové publikum

  • Digitálne zručnosti pre všetkých


Digitálne technológie / špecializácia

  • Digitálne zručnosti


Úroveň digitálnych zručností

  • Základné
  • Stredné


Geografický rozsah - krajina

  • Slovensko


Priemysel - oblasť vzdelávania a odbornej prípravy

  • Generic programmes and qualifications not further defined


Cieľový jazyk

  • Slovenská


Typ iniciatívy

Regionálna iniciatíva


Cieľová skupina

  • Osoby v základnom vzdelávaní


Typológia možností odbornej prípravy

Kurz


Vzdelávacia aktivita

laboratórium/simulácia/praktická práca na kurzoch


Typ hodnotenia

  • Zmiešané


Trvanie školenia

Skoro 1 týždeň


Je tento kurz bezplatný

No


Je certifikát/preukaz bezplatný

No


Typ záznamu o odbornej príprave

Jediná ponuka


Dátum začiatku školenia


Úsilie

Plný pracovný čas


Ponúkané oprávnenie

Vzdelávacia aktivita


Samostatný kurz

No


Sledujte nás

Mohlo by Vás zaujímať