Coding Camp – letný tábor pre dievčatá

Coding Camp

18. júla 2023

Coding Camp je 5-dňový bezplatný denný letný tábor pre dievčatá vo veku 11 – 19 rokov s nadšením pre informačné technológie.

Tento rok bude Ženský algoritmus organizovať v priebehu letných prázdnin až 3 Coding Campy.

Kedy a kde:

1. tábor bude priebehať od 24. – 28. júla v American Center Košice

2. tábor bude prebiehať od 14. -18. augusta v American Center Banská Bystrica

3. tábor bude prebiehať od 21. – 25. augustav UVP Technicom Košice

K dispozícií bude občerstvenie (obedy, snacky, voda) počas celého dňa.

Registrovať sa môžete na tomto odkaze.

Coding Camp je inovatívny a vzrušujúci 5-dňový bezplatný denný letný tábor, ktorý je zameraný na dievčatá vo veku od 11 do 19 rokov so záujmom a nadšením pre informačné technológie. Organizátorom tohto jedinečného podujatia je Ženský algoritmus, ktorý sa zaviazal podporovať a inšpirovať mladé ženy v oblasti IT.

V lete 2023 plánuje Ženský algoritmus uskutočniť až tri Coding Campy na rôznych miestach, aby čo najviac dievčat mohlo zažiť tento inovatívny tábor:

 1. American Center Košice (24. – 28. júla): Prvý týždeň sa bude konať od 24. do 28. júla v American Center v Košiciach, kde sa dievčatá zoznámia s fascinujúcim svetom programovania a informačných technológií.
 2. American Center Banská Bystrica (14. – 18. augusta): Druhý týždeň bude prebiehať od 14. do 18. augusta v American Center v Banskej Bystrici. Účastníčky sa tu budú môcť dozvedieť viac o kódovaní a technologických inováciách.
 3. UVP Technicom Košice (21. – 25. augusta): Posledný tábor sa uskutoční od 21. do 25. augusta v UVP Technicom v Košiciach, kde dievčatá budú mať príležitosť hlbšie sa ponoriť do sveta informačných technológií a získať cenné skúsenosti.

Každý týždeň bude plný vzdelávacích aktivít, príležitostí na tvorbu projektov a spolupráce s ďalšími nadšenými mladými programátorkami. Ženský algoritmus si kládzie za cieľ nielen poskytnúť dievčatám základy programovania, ale aj podporiť ich vo vývoji technologických zručností a sebavedomia.

V rámci táborov bude zabezpečené občerstvenie vrátane obedov, snackov a vody počas celého dňa, aby sa dievčatá mohli sústrediť na svoje projekty a aktivity bez obáv o základné potreby.

Ženský algoritmus verí, že Coding Camp nie je len príležitosťou pre dievčatá rozvíjať svoje technologické schopnosti, ale aj miestom, kde vzniká komunita, ktorá podporuje ich vášeň a záujmy v oblasti IT. S týmito trojitými táborami sa Ženský algoritmus zaväzuje otvárať dvere novým možnostiam a príležitostiam pre budúce ženy v technológii.

Coding Camp od Ženského algoritmu nie je len o technologickom vzdelávaní; je to aj príležitosť pre dievčatá rozvíjať kritické myslenie, kreativitu a tímovú spoluprácu. V rámci tábora budú mať účastníčky možnosť pracovať na skutočných projektoch, kde sa naučia, ako riešiť problémy a implementovať svoje nápady do funkčných IT riešení.

Okrem programovania a práce s technológiami budú dievčatá motivované aj k osobnému rastu a sebavedomiu. Špeciálne navrhnuté workshopy a prednášky budú venované témam ako liderstvo, komunikácia a zdolávanie prekážok, aby sa dievčatá stali nielen schopnými programátorkami, ale aj silnými a sebavedomými mladými ženami.

V rámci každého tábora budú tiež usporiadané exkurzie a návštevy od renomovaných odborníkov v oblasti IT. Účastníčky budú mať príležitosť stretnúť sa s úspešnými ženami v odvetví a získavať inšpiráciu z ich príbehov a skúseností.

S cieľom udržať komunitu pohromade aj po skončení tábora, Ženský algoritmus plánuje vytvoriť online platformu, kde budú môcť dievčatá pokračovať vo vzájomnej podpore, zdieľaní nápadov a spoločných projektov.

Vďaka tomu, že sú tieto tábory umiestnené v rôznych častiach krajiny, Ženský algoritmus poskytuje príležitosť dievčatám z rôznych regiónov nadviazať nové priateľstvá a vytvoriť sieť kontaktov, ktorá im môže byť neskôr prospešná v ich profesionálnom živote.

Coding Camp od Ženského algoritmu nie je len letný tábor, je to skutočná investícia do budúcnosti mladých žien v oblasti informačných technológií. Tieto tábory nielen poskytnú dievčatám potrebné zručnosti, ale aj podnietia ich vášeň pre IT a prípravia ich na úspešnú kariéru v tejto dynamické odvetví.

Foto: Ženský algoritmus

Cieľové skupiny

 • Digitálne zručnosti pre všetkých


Digitálna technológia/špecializácia

 • Vývoj webu
 • Digitálne zručnosti
 • Vývoj mobilnej aplikácie


Úroveň digitálnych zručností

 • Základné


Geographic Scope - Country

 • Slovensko


Industry - Field of Education and Training

 • Basic programmes and qualifications


Cieľový jazyk

 • Slovenská


Druh iniciatívy

Národná iniciatíva


Cieľová skupina

 • Osoby v základnom vzdelávaní
 • Osoby v stredoškolskom/povinnom vzdelávaní


Typology of training opportunities

Kurz


Vzdelávacia aktivita

vzdelávací program


Typ hodnotenia

 • Na základe projektu


Trvanie odbornej prípravy

Skoro 1 týždeň


Organization

Is this course free

Yes


Is the certificate/credential free

Yes


Typ záznamu o výcviku

Jediná ponuka


Training Start date


Úsilie

Plný pracovný čas


Ponúkané prihlasovacie údaje

Vzdelávacia aktivita


Self-paced course

Yes


Sledujte nás

Mohlo by Vás zaujímať