Európska komisia spustila ďalšie kolo výziev na podporu digitalizácie v objeme takmer 300 miliónov eur.

📢 Európska komisia zverejnila druhé kolo výziev z priamo riadeného programu Digitálna Európa pre roky 2021- 2027. Ten je v nadchádzajúcich siedmich rokoch jedným z ťahúňov Únie na podporu zavádzania digitálnych riešení vo firmách aj inštitúciách. Podľa ministerky investícií Veroniky Remišovej vďaka týmto prostriedkom dostanú ľudia na Slovensku viac príležitostí a lepšie platenú prácu.

💬 „Slovenské podniky a inštitúcie majú veľkú šancu získať prostriedky na nasadzovanie inovácií a využívanie pokročilých digitálnych technológií. Práve tie sú zásadným predpokladom pre úspech slovenských firiem na globálnom trhu. Vďaka nim ľudia na Slovensku dostanú viac príležitostí a lepšie platenú prácu. Chcem preto vyzvať všetkých odvážnych inovátorov, aby nabrali sebavedomie a začali viac využívať aj tieto možnosti financovania svojich projektov,“ povedala vicepremiérka a ministerka Veronika Remišová.

🇪🇺 Európska komisia vyhlásila koncom februára druhú vlnu výziev, tentokrát v hodnote 295 miliónov eur. Otvorených je 17 výziev s rôznom mierou financovania vo výške 50%, 75% alebo 100%. Majú prevažne podobu podpory pre malé a stredné podniky a formu finančných grantov. 

Výzvy sú napríklad zamerané na:
📌 spoločné európske dátové priestory pre kultúrne dedičstvo, dátové priestory pre bezpečnosť a vymáhateľnosť práva,
📌 testovacie a experimentálne zariadenia pre umelú inteligenciu,
📌 pokročilé digitálne zručnosti – krátkodobé školenia v kľúčových oblastiach,
📌 Európsku infraštruktúru blockchainových služieb (EBSI).

☝ Aktuálne kolo výziev je otvorené do 17. mája 2022.  🗓

👉 Vhodnú výzvu pre svoj podnik a inštitúciu nájdete na európskom Funding&Tenders portáli: https://bit.ly/3Cqa4Ko

Článok pôvodne publikovaný MIRRI https://www.facebook.com/photo/?fbid=322152009947295&set=a.213084687520695