Potrebujete zlepšiť kvalitu života občanov a posunúť efektivitu verejných služieb vpred? Ministerstvá, ostatné ústredné orgány štátnej správy, obce, mestá či VÚC prihláste sa do novej výzvy na témy hackathonov 2024

21. februára 2024

Bratislava 20. februára – Hackathony pokračujú aj v roku 2024. Inovatívne podujatia plné nápadov a riešení v oblasti verejnej správy či digitalizácie, ktoré potom pomáhame uviesť do života. Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR zorganizovalo doteraz šesť úspešných hackathonov. Preto v nich naďalej pokračujeme a vyhlasujeme z Plánu obnovy a odolnosti SR ďalšiu výzvu na témy hackathonov. Máte aj vy nápad, ako zmodernizovať verejné služby a zjednodušiť každodenný život občanov? Neváhajte sa zapojiť.

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR (MIRRI SR) aktívne podporuje modernizáciu verejných služieb prostredníctvom hackathonov, originálnych podujatí, ktoré posúvajú služby štátu či samospráv vpred. Teší ma, že projekt inovatívnych hackathonov pokračuje. Je to príklad dobrej praxe toho, že angažovanie odbornej komunity prináša verejnej správe nekonvenčné pohľady. Výsledkom sú nové, digitálne služby pre občanov,“ povedal štátny tajomník MIRRI SR Ivan Ivančin.

MIRRI SR aktuálne vyhlásilo novú výzvu na témy hackathonov. Má za cieľ pomôcť prijímateľom získať inovatívne technologické riešenia, ktoré pomáhajú zlepšovať kvalitu života ľudí na Slovensku. Môžu sa do nej zapojiť ministerstvá, ostatné ústredné orgány verejnej správy, obce, mestá a vyššie územné celky, a to do 5. apríla 2024.

Podporených bude až šesť úspešných žiadateľov, pre ktorých MIRRI SR zorganizuje v spolupráci s Campus Cowork v priebehu rokov 2024 – 2025 tematické hackathony. Vývoj víťazných digitálnych riešení  bude financovaný z Plánu obnovy a odolnosti SR v rámci Komponentu 17: Digitálne Slovensko sumou 720 000 eur. Preto, ak viete o problematike vo verejnej správe, ktorej riešenie by posunulo služby občanom na novú úroveň, nezmeškajte svoju šancu a prihláste sa.

O úspechu tohto projektu svedčia aj posledné tri hackathony organizované v roku 2023 pre regionálne samosprávy  – Prešov, Trenčín a Bratislava – Staré Mesto. Víťazné riešenia nezapadli prachom, práve naopak. Aktuálne sú už vo fáze implementácie. Je to fantastická správa, pretože úspešná implementácia projektov z hackathonov v roku 2023 je pre nás signálom, že tento projekt má zmysel. Spätná väzba je pozitívna nielen od samospráv, ale aj inštitúcií verejnej správy, ktoré veľmi vítajú takúto podporu inovácií a rozvoj digitálnych riešení.

Všimli si nás aj v súťaži The Innovation in Politics Awards 2024 ako vynikajúci príklad politickej inovácie v Európe. Náš projekt Hacknime.to bol vybraný ako jeden z desiatich finalistov  v kategórii Democracy Technologies. Vybrala ho porota zložená z 1 086 európskych občanov z 334 politických projektov. Výsledok sa dozvieme na slávnostnom finále začiatkom mája v Barcelone.

V tomto roku nás čaká organizácia ďalších piatich hackathonov, ktoré boli spomedzi 14 prihlásených žiadostí úspešné v predchádzajúcej výzve. Prinesie ďalšiu vlnu nápadov a projektov, ktoré môžu výrazne prispieť k modernizácii a efektivite verejnej správy. Viac informácií o aktuálnej a zároveň poslednej otvorenej výzve na tému hackathonov nájdete TU. Nezabudnite sledovať aj web a sociálne siete hacknime.to, web MIRRI SR a sociálne siete MIRRI SR, kde nájdete všetky aktuality o projekte.

Cieľové skupiny

 • Digitálne zručnosti pre všetkých


Digitálna technológia/špecializácia

 • Digitálne zručnosti


Úroveň digitálnych zručností

 • Základné
 • Stredné
 • Pokročilý
 • Odborník na digitálnu oblasť


Geographic Scope - Country

 • Slovensko


Industry - Field of Education and Training

 • Generic programmes and qualifications not further defined


Druh iniciatívy

Národná iniciatíva


Cieľová skupina

 • Osoby s 0 – 3-ročnou praxou
 • Osoby s 3 – 10-ročnou praxou
 • Osoby s 10+ročnou praxou


Form of funding

Dotácia


Financing intermediary


Beneficiaries


Financing conditions


Sledujte nás

Mohlo by Vás zaujímať