DITEC Opportunity Award 2022 – príležitosť pre šikovné študentky so záujmom o moderné technológie!

2. novembra 2022

Máš rada technológie? Máš vízie a sny? Daj nám vedieť, ako Tvoj vysnívaný projekt zmení svet okolo nás.

Študentky stredných škôl, pozor! Po úspešných prvých troch ročníkoch je tu aj 4. ročník DITEC Opportunity Award 2022.

Čo je zmyslom súťaže?

Informačné technológie posúvajú náš život míľovými krokmi dopredu. Na rozvoj sú však potrebné všetky bystré mozgy k dispozícii – a bez šikovných žien to nepôjde. Aj preto už štvrtý rok po sebe vyhlasuje spoločnosť DITEC, občianske združenie Aj Ty v IT a občianske združenie APEL súťaž príležitostí pre šikovné stredoškoláčky so záujmom o IT – DITEC Opportunity Award.

Pre koho je súťaž určená?

Súťaže Opportunity Award 2022 sa môžu zúčastniť dievčatá, ktoré sú študentkami akejkoľvek strednej školy v Slovenskej republike, majú záujem o IT a v čase zapojenia sa do súťaže majú 15 – 19 rokov.

Ako sa dá zapojiť do súťaže?

Stačí, keď pripravíš a pošleš nám príspevok na jednu z troch ponúkaných tém:

  1. Predstav si, že Tvoja škola práve získala dotáciu z eurofondov na kompletnú modernizáciu. Ako reprezentantka študentov máš navrhnúť, ako čo najefektívnejšie pomôcť zlepšiť vašu inštitúciu. Skús čo najviac využiť moderné technológie, ale mysli aj na kyberbezpečnosť. Navrhni čo by sa mohlo zlepšiť, aby IT zabezpečili v škole pre Teba a Tvojich spolužiakov príjemnejšie miesto na trávenie času a lepšie možnosti na najkvalitnejšie vzdelanie.
  2. Skús navrhnúť appku na vyriešenie problémov tínedžerov na školách. Napríklad ten najčastejší – hejt na sociálnych sieťach. Navrhni appku, ktorá by pomohla mladým ľuďom brániť sa pred nebezpečnými prejavmi online priestoru a popíš nám, ako by fungovala. Ako sa podľa Teba čo najúčinnejšie brániť pred psychickými problémami, ktoré môže online hejt priniesť?
  3. Čo môže urobiť mladý človek, aby zmenšil vojnové napätie? Ako by mohli mladí ľudia pomôcť zmeniť nastavenie nenávisti v spoločnosti? Akú úlohu by pritom mohli zohrať informačnokomunikačné technológie?

Akú formu mám zvoliť?

Si TikTokerka či budúca instagramová influencerka? Alebo rada nakrúcaš youtube video? Či naopak Ti tieto veci nič nehovoria a radšej riešiš zložité matematické problémy na obrazovke počítača? Je to jedno. Ani Nicola Tesla či Ada Lovelace predsa nemali účty na sociálnych sieťach. Krátke video, fotoprezentácia, powerpoint či jednoduchý textový opis? Na forme nám nezáleží, zvoľ si pre seba tú najpríjemnejšiu. Najdôležitejší je obsah!

Dokedy sa dá zapojiť do súťaže?

Svoje súťažné príspevky v akejkoľvek forme nám pošlite na e-mailovú adresu studentka@ditec.sk, najneskôr do nedele 20. novembra 2022 o 23:59:59. Príspevok musí byť v slovenčine. Následne porota, zložená zo zástupcov organizátora súťaže spoločnosti DITEC, a.s., občianskeho združenia Aj Ty v IT a konferencie ITAPA vyberie tri najlepšie návrhy. Veríme, že ten Tvoj bude jedným z nich!

Prečo sa súťaže zúčastniť?

Okrem prestížneho ocenenia pre víťazku Opportunity Award 2022 získajú tri najlepšie návrhy aj finančné ohodnotenie, vo výške 200300 a 500 eur.

Ako prebehne odovzdávanie cien?

Víťazka súťaže si cenu Opportunity Award 2022 preberie na slávnostnom galavečere ITAPA v Bratislave vo štvrtok 1. decembra 2022.* Ostatné ceny odovzdá spoločnosť DITEC, a.s. vo svojich priestoroch, prípadne inou formou po dohode s víťazkami. *

*prípadne inou formou, ktorú umožní aktuálna epidemiologická situáciaŠtatút súťaže Opportunity Award 2022

Poučenie o spracúvaní osobných údajov v súťaži Opportunity Award 2022

Dátum začiatku

02/11/2022T00:00:00


Dátum ukončenia

20/11/2022T00:00:00


Cieľové publikum

  • Digitálne zručnosti vo vzdelávaní.


Digitálne technológie / špecializácia

  • Digitálne zručnosti


Úroveň digitálnych zručností

  • Základné


Geografický rozsah - krajina

  • Slovensko


Cieľový jazyk

  • Slovenská


Typ iniciatívy

Inštitucionálna iniciatíva EÚ


Nastavenie podujatia

  • Zmiešané


Časové pásmo


Krajina


Sledujte nás

Mohlo by Vás zaujímať