Skúmajte, hrajte sa, tvorte vďaka celosvetovej kampani Hodina kódu

30. novembra 2022

Každý môže kdekoľvek usporiadať podujatie Hodina kódu: hodinový kurz dostupný vo viac ako 45 jazykoch. Nepotrebujete na to žiadne skúsenosti.

Najväčšia celosvetová kampaň na podporu programovania Hour of Code je späť! Code.org sa cez Hodinu kódu snaží ukázať deťom a učiteľom, že informatika a programovanie je zábava a že ho môže robiť každý. Prostredníctvom 1-hodinových kurzov s populárnymi postavičkami ako Frozen alebo Minecraft si deti môžu vyskúšať programovanie hravou formou.

Čo je Hodina kódu?

Projekt Hodina kódu začal ako jednohodinový úvod do informatiky. Bol navrhnutý tak, aby demystifikoval programovanie, zapojil viac ľudí do oblasti informatiky a poukázal na to, že základy programovania sa môže naučiť ktokoľvek. Odvtedy sa z neho stalo celosvetové hnutie, ktorého súčasťou je všetko od jednohodinových programovacích aktivít až po rozličné komunitné projekty.

Kedy začína Hodina kódu?

Podujatie Hodina kódu sa koná každý rok počas Týždňa informatiky. V roku 2022 sa Týždeň informatiky bude konať 5. až 11. december, no vy môžete organizovať podujatia v rámci Hodiny kódu kedykoľvek počas roka. Týždeň informatiky sa koná na počesť narodenín počítačovej priekopníčky admirálky Grace Murray Hopperovej, ktorá sa narodila 9. decembra 1906.

Ako sa môžete zapojiť?

  1. Zaregistrujte sa ako dobrovoľník cez tento formulár
  2. Dohodnite sa s miestnou školou na odučení Hodiny kódu. Hlavná časť Hodiny kódu beží počas celosvetového týždňa informatiky od 5. do 11.12., ale aktivity si môžete naplánovať aj na január alebo február.
  3. Ak nemáte možnosť kontaktovať školu, vo formulári vyberte, že sa chcete nechať prepojiť so školou, ktorá by mala záujem o dobrovoľníka
  4. Pripravte sa na hodinu
  5. Odučte hodinu a dajte nám o tom vedieť -> budeme Vás kontaktovať ohľadom spätnej väzby

 
Ak by ste potrebovali pomoc s prípravou, prihláste sa na webinár, kde si prejdeme ako na to. Webinár sa uskutoční v piatok 25.11. od 10:30 do 12:00 cez ZOOM.  Všetky informácie nájdete na webe Hodina kódu.

Digitálna technológia/špecializácia

  • Digitálne zručnosti

Úroveň digitálnych zručností

  • Pokročilý

Geographic Scope - Country

  • Európska únia

Druh iniciatívy

Inštitucionálna iniciatíva EÚ

Sledujte nás

Mohlo by Vás zaujímať