Nová „CyberAréna“ pripraví odborníkov na boj proti kybernetickým hrozbám

14. februára 2024

Bratislava, 14. február 2024 – Štátny tajomník Ivan Ivančin a generálny riaditeľ Sekcie kybernetickej bezpečnosti MIRRI SR Ervín Šimko oficiálne otvorili nové výcvikové a školiace stredisko „CyberAréna“. Stredisko prinesie odborníkom na najvyššej úrovni možnosť získať kľúčové zručnosti a vyskúšať si, ako správne a rýchlo reagovať na simulované kybernetické incidenty.

„Informačné technológie sú našou každodennou súčasťou, ich využívanie však so sebou prináša aj riziká. Kybernetické hrozby sú čoraz častejšie a týkajú sa nás všetkých. Za najlepší spôsob prevencie voči nim považujeme vzdelávanie v oblasti kybernetickej bezpečnosti. Preto ma veľmi teší, že sme spustili projekt, ktorý poskytuje praktické vzdelávacie aktivity aj cvičenia simulovaných kybernetických útokov,“ povedal štátny tajomník MIRRI SR Ivan Ivančin.

V rámci projektu „Výcvikové a školiace stredisko pre bezpečnosť prevádzky a správy IT pre sektor verejnej správy“ sa minulý rok preškolilo v oblasti kybernetickej bezpečnosti viac ako 1200 odborných zamestnancov z viac ako 40 rôznych subjektov verejnej správy. Teraz sa vďaka tomuto projektu podporenému z operačného programu Integrovaná infraštruktúra oficiálne otvorilo jedinečné výcvikové stredisko. Je unikátne na Slovensku a môže konkurovať európskym aj svetovým výcvikovým centrám v oblasti kybernetickej bezpečnosti.

„Vďaka nášmu školiacemu stredisku môžeme organizovať cvičenia pre skupiny ľudí s kapacitou do 32 osôb. „CyberArénou“ vytvárame príležitosť na prehĺbenie pochopenia kybernetických útokov a poskytujeme praktické skúsenosti, ktoré pomôžu stať sa lepším obrancom v odolávaní rôznych útokov ako sú vírusy, malware či phishing. Umožníme tak nahliadnuť do mysle útočníka a pripraviť sa na ochranu vašich systémov,“ uviedol Ivan Ivančin.

Výcvikové stredisko alebo „CyberAréna“ má za cieľ priniesť odborníkom na najvyššej úrovni možnosť získať kľúčové zručnosti a vyskúšať si priamo v „aréne“, ako správne a rýchlo reagovať na simulované kybernetické incidenty. Aby boli vzdelávacie aktivity dostupné naozaj pre každého odborníka z verejnej správy, poskytované budú zadarmo. 

Digitálna technológia/špecializácia

  • Kybernetická bezpečnosť


Úroveň digitálnych zručností

  • Základné
  • Stredné
  • Pokročilý
  • Odborník na digitálnu oblasť


Geographic Scope - Country

  • Slovensko


Druh iniciatívy

Národná iniciatíva


Sledujte nás

Mohlo by Vás zaujímať