Junior akadémia pre žiakov ZŠ

10. augusta 2023

JUNIOR akadémia SPŠE je skvelým príkladom dobrej praxe, ktorý môže slúžiť ako inšpirácia pre podobné iniciatívy. Táto akadémia ponúka žiakom základných škôl možnosť rozšíriť svoje technické znalosti a zručnosti v oblastiach, ktoré sú pre dnešný trh práce veľmi dôležité. Ponúkané kurzy sú zamerané na programovanie, elektroniku, LEGOroboty a 3D tlač, čo sú oblasti, ktoré majú veľký potenciál a sú veľmi zaujímavé pre mladých ľudí.

Kurzy sú navrhnuté tak, aby boli prístupné pre začiatočníkov, ale aj pre tých, ktorí už majú nejaké predchádzajúce skúsenosti v daných oblastiach. Stretnutia sú organizované v prostredí SPŠE, kde sú k dispozícii kvalifikovaní lektori, ktorí sú schopní poskytnúť účastníkom potrebnú podporu a odborné znalosti.

JUNIOR akadémia SPŠE je veľmi dobre premyslená iniciatíva, ktorá môže pomôcť riešiť nedostatok technicky vzdelaných odborníkov a zároveň poskytovať žiakom základných škôl zaujímavú a perspektívnu alternatívu k humanitnému štúdiu. Akadémia je otvorená pre každého, kto má záujem o techniku a chce sa naučiť niečo nové a užitočné. V prípade záujmu o registráciu alebo získanie ďalších informácií je možné kontaktovať organizátorov kurzu, ktorí ochotne poskytnú všetky potrebné informácie.

Akadémia je neformálne voľnočasové vzdelávanie nad rámec povinnej školskej dochádzky.
Cieľom je mládež nielen odborne vzdelávať, ale aj zoznamovať sa s atmosférou stredoškolského štúdia.

Viac o akadémii: http://juniorakademia.spse-po.sk/

Digitálna technológia/špecializácia

  • Digitálne zručnosti


Úroveň digitálnych zručností

  • Pokročilý


Geographic Scope - Country

  • Slovensko


Druh iniciatívy

Miestna iniciatíva


Sledujte nás

Mohlo by Vás zaujímať