IT Fitness Test 2021 prekonal hranicu 20 000 respondentov – školy, učitelia i žiaci sú k sebe zodpovední

2. júna 2021

[kc_row use_container=”yes” force=”no” column_align=”middle” video_mute=”no” _id=”113540″][kc_column width=”12/12″ video_mute=”no” _id=”519381″][kc_column_text _id=”252502″]
Do testovania sa zatiaľ zapojilo 847 škôl na celom Slovensku, z toho prvýkrát 65 škôl s vyučovacím jazykom maďarským

IT Fitness Test 2021 dnes prekonal hranicu 20-tisíc riešiteľov. Táto méta bola zdolaná v rekordne rýchlom čase, v porovnaní s minulým rokom sa ju podarilo prekonať o mesiac skôr. Priebežné štatistiky zároveň ukazujú, že do testovania sa zapojilo už 847 základných a stredných škôl z celého Slovenska.

Test pre základné školy k dnešnému dňu vyplnilo 9525 riešiteľov, verziu pre stredné školy 10696 riešiteľov. Podľa priebežných výsledkov predstavuje priemerná úspešnosť v kategórii stredných a vysokých škôl 41 %, o niečo horšie sú na tom žiačky a žiaci základných škôl, ich priemerná úspešnosť dosahuje 39 %.

Tohtoročnou novinkou je maďarská jazyková verzia IT Fitness Testu. Obe verzie testu v maďarčine vyplnilo takmer 400 žiakov a študentov a 35 učiteliek a učiteľov.

„Sme radi, že sa tohtoročné jubilejné testovanie veľmi dobre rozbehlo. Určite tomu pomohlo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu, ktoré všetky školy vyzvalo na zapojenie sa do testovania, ale aj motivačná súťaž o atraktívne ceny. Mrzí ma dlhodobo nízka účasť škôl v Trnavskom a Trenčianskom kraji. Verím, že sa postupne bude zvyšovať aj vďaka maďarskej verzii testu,“ uviedol k priebežným výsledkom testovania prvý viceprezident IT Asociácie Slovenska Mário Lelovský.

Celú tlačovú správu IT Asociácie Slovenska si môžete prečítať TU. Test si môžete urobiť a viac informácií sa aktuálne dozviete TU.

Pekné odmeny

Tento rok na riešiteľov testu čakajú pekné odmeny. Každý, kto vyplní informačnú časť a absolvuje test aspoň na 50%, postupuje do zlosovania o hlavnú cenu (a ďalšie) – novučičkú hernú konzolu Sony PlayStation 5.

IT Fitness Test v kocke
  • Najväčšie testovanie digitálnych zručností na Slovensku s 220 000 riešiteľmi.
  • Jubilejný 10. ročník IT Fitness Testu.
  • Overený a vyskúšaný spôsob testovania digitálnych zručností.
  • Poskytuje reálny obraz o tom, aké IT znalosti naši žiaci a študenti majú.
  • V teste sa nedá podvádzať, je na šikovnosti každého riešiteľa, ako si s ním poradí.
  • Vytrhne žiakov a učiteľov z nudy počas domáceho korona vyučovania.
  • Ozvláštni domácu výučbu.
  • Zábavná a záživná forma IT vzdelávania.
  • Už v maďarskej jazykovej mutácii.
[/kc_column_text][/kc_column][/kc_row]

Sledujte nás

Mohlo by Vás zaujímať