Už len pár dní je do rokovania Digitálnej koalície

14. februára 2019

Vážení členovia Digitálnej koalície,

Len pár dní zostáva do začatia výročného rokovania Digitálnej koalície – Národnej koalície pre digitálne zručnosti a povolania Slovenskej republiky, ktoré sa bude konať budúci štvrtok 14.2.2019 o 9:00 v kongresovej sále MZVEZ SR na Hlbokej ceste v Bratislave za účasti predsedu vlády pána Petra Pellegriniho, vicepremiéra pána Richarda Rašiho, ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí pána Milana Lajčáka, prvého viceprezidenta RUZ a ITAS pána Mária Lelovského, členov, čestných hostí a médií.

Budova_MZV_SR

Hlavným motívom rokovania bude prezentácia úspešnosti pôsobenia Digitálnej koalície za uplynulý rok 2018 (od septembra 2017), kedy sme v tejto apolitickej koalícii na Slovensku prvý raz spolu pozitívne, organizovane a cielene podporovali a smerovali záujem štátnych, verejných i akademických inštitúcií, súkromných firiem, občianskych združení na prípravu Slovenska pre digitálnu transformáciu. Viaceré rezorty pristúpili k vypracovaniu stratégií a akčných plánov, aby Slovensko správne a predvídavo reagovalo na nastupujúci fenomén Industry 4.0 pre zvládnutie náporu prichádzajúcich digitálnych technológií na občana i lepšie uplatnenie sa firiem a zamestnancov v globálnej konkurencii.

Za dôležité považujeme, že aj Úrad podpredsedu vlády SR sa zaviazal vypracovať ústredný dokument  pre túto oblasť Stratégiu digitálnej transformácie Slovenska, ktorý by mal zjednocovať úsilie jednotlivých ministerstiev v oblastiach ich pôsobenia.

Na pripravovanom rokovaní 52 členov digitálnej koalície predstaví stav plnenia svojich 180 záväzkov, ktoré k cieľu riadenej digitálnej transformácie Slovenska výrazne prispievajú a motivujú spoločnosť na zvyšovanie zručností pre nastávajúcu digitálnu éru.

Do Digitálnej koalície pristúpi aj nových cca. 16 členov s ich vkladom vo forme záväzkov pre spoločné ciele koalície, pričom i  súčasní členovia si pripravujú nové záväzky.

Nastávajúce rokovanie je zaujímavé i tým, že blížiace sa predsedníctvo Slovenska v OECD sa nesie v práve znamení digitálnej agendy.

OcenenieDK2018

Naša národná Digitálna koalícia robí Slovensku dobré meno i v zahraničí, čo potvrdilo prevzatie ocenenia DigitalEurope 2018 predsedom jej predstavenstva pánom Máriom Lelovským za „mimoriadny prínos pri posilňovaní digitálnych zručností na Slovensku prostredníctvom aktivít Digitálnej koalície Slovenskej Republiky.”

Na tejto WEBovej stánke postupne až do dňa rokovania pripravíme prehľad odpočtu záväzkov členov Digitálnej koalície. Jej najlepší členovia za rok 2018 budú na rokovaní ocenení pred tvárou ostatných členov, predstaviteľov vlády a skrze médiá i verejnosti.

Sledujte nás

Mohlo by Vás zaujímať