Otvorené výzvy: PODNIKY A INŠTITÚCIE MAJÚ MOŽNOSŤ ČERPAŤ PENIAZE NA PODPORU DIGITALIZÁCIE SLOVENSKA

16. februára 2022

PODNIKY A INŠTITÚCIE MAJÚ MOŽNOSŤ ČERPAŤ PENIAZE NA PODPORU DIGITALIZÁCIE SLOVENSKA ?

Pôvodný text a foto: https://www.facebook.com/photo?fbid=309106474585182&set=a.213084687520695 

? Výzvy sú stále otvorené ?

☝️ Veľká šanca pre slovenských inovátorov. Európska komisia zverejnila výzvy z priamo riadeného programu Digitálna Európa pre roky 2021-2027, ktorý je v nadchádzajúcich siedmich rokoch jedným z ťahúňov Únie na podporu zavádzania digitálnych riešení vo firmách aj inštitúciách.

? „Slovenské podniky a inštitúcie majú veľkú šancu získať prostriedky na nasadzovanie inovácií a využívanie pokročilých digitálnych technológií. Práve tie sú zásadným predpokladom pre úspech slovenských firiem na globálnom trhu. Vďaka nim ľudia na Slovensku dostanú viac príležitostí a lepšie platenú prácu,“ povedala vicepremiérka a ministerka Veronika Remišová.

? Výzvy podporujú najmä zavádzanie umelej inteligencie, superpočítačov, budovanie spoločných dátových priestorov, posilňovanie digitálnych zručností Európanov a kybernetickej bezpečnosti.

? Aktuálne otvorené výzvy sú napríklad v oblasti digitálnych médií, bezpečného internetu aj vzdelávania:
? Európske observatória digitálnych médií (EDMO) – cieľom výzvy s rozpočtom 11 miliónov eur je vytvoriť národné a nadnárodné centrá na pomoc v oblasti boja proti dezinformáciám v krajinách EÚ. Slovensko takéto centrum síce má, ale má možnosť prostredníctvom výzvy spolupracovať s inými krajinami. Výzva je preto zaujímavou príležitosťou aj pre slovenské mediálne organizácie, či iné malé a stredné podniky, ktoré môžu svojou expertízou v spolupráci s európskymi partnermi prispieť k vzniku a fungovaniu ďalších výskumných centier v Európe.
? Centrá bezpečného internetu – výzva s rozpočtom 21 miliónov eur má za cieľ podporiť Centrá bezpečnejšieho internetu tak, aby sa internet stal lepším miestom pre deti. Centrá majú poskytovať poradenstvo o bezpečnosti na internete, vzdelávať, zvyšovať povedomie o tejto téme pre deti, rodičov, učiteľov, odborníkov. Súčasťou je aj spustenie špecializovaných liniek pomoci.
? Špecializované vzdelávacie programy v kľúčových oblastiach – cieľom výzvy v hodnote 70 miliónov eur je podporiť vysoké školstvo v príprave excelentných digitálnych špecialistov, zvýšiť počet školení na pokročilé digitálne technológie, najmä v umelej inteligencii, kyber bezpečnosti, kvantových technológiách, blockchain, cloude, robotike a internete vecí. Výzva dáva priamo možnosť, aby sme si na Slovensku vychovali a udržali najlepšie talenty a technické vybavenie.

? Miera spolufinancovania projektov je vo výške 50%, 75% alebo 100%. Viaceré výzvy sú aktuálne otvorené do 22. februára alebo 29. marca 2022. Ďalšie výzvy očakávame na jar tohto roka.

? Nájdite vhodnú výzvu pre svoj podnik a inštitúciu na európskom Funding&Tenders portáli: https://bit.ly/3uUbift

Sledujte nás

Mohlo by Vás zaujímať